تبلیغات
امامزاده های استان اردبیل

LOGO

امامزاده های استان اردبیل
تقدیم به حضرت عباس(ع) یگانه ایثارگر تاریخ بشریت
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px
  • banner 240x80px

امامزاده حضرت سید سلیمان (ع) افتخار اردبیلمقبره سید سلیمان (ع)  در شهر زیارتی فخرآباد  که در 22 کیلومتری شرق مشگین شهر و 65 کیلومتری مرکز استان  (اردبیل) و در کنار شهر باستانی اونار با قدمت 8000 سال واقع شده است. از شمال به جاده اصلی و ترانزیتی مشگین اردبیل مغان و از جنوب به روستای انار و علی آباد  که در دامنه سبلان قرار گرفته محدود میباشد. مناطق فخرآباد  واطراف آن  دارای قدمت تاریخی بوده چنانکه بقول حمداله مستوفی در قرنهای هفتم و هشتم ه.ق ارجق بصورت یک قصبه و دارای اهمیت بوده است و در خصوص روستای انار نیز مورخان مطالب زیادی از قدمت آن نوشته اند. مقبره سید سلیمان دارای گنبد و مسجد است که به سال 1243 ه .ق مطابق آنچه که بر روی آجرهای بنا نوشته شده است وبا توجه به شیوه معماری و روایت معیرین در زمان قاجاریه ساخته شده است. ولی بنای اولیه مقبره در دوران صفویان که در آن زمان مشگین و نواحی آن در نهایت آبادانی و پیشرفت بودند بنیان نهاده شده و در واقع در زمان قاجاریه مرمت گردیده و به شکل فعلی در آمده است. در کنار این امامزاده امامزاده سید جعفر بن موسی الکاظم در روستای مجاور اونار قرار دارد که علاوه بر اینکه زیارتی می باشد چهارمین روستای توریستی آذربایجان نیز می باشد. مسافرین آب گرم قوتور سویی و مسافرین پارس آباد و مشکین شهر در مسیر خود می توانند اگر آقا طلبیده باشد توفیق دو رکعت نماز زیارت را داشته باشند.

 

جوار امامزاده از دیر باز مورد توجه اهالی منطقه بوده وهمیشه زائرینی داشته، خصوصا در مناسبتهای مختلف خیل عظیم جماعت در جوار آن حضرت بوده و در گذشته عمدتا روزهای یکشنبه و پنجشنبه بعلت هفته بازار در فخرآباد منبر وعظ برقرار بوده است که مردم از علمای تراز اول منطقه در این منبر کسب فیض نموده اند. در گذشته با عنایت به اینکه مکتوب وقایع مرسوم نبوده، لذا تاریخ گذشته ناقص و زبان به زبان بر ما رسیده است. اینک در صددیم آنچه خود مشاهده کرده ایم و از بزرگان شنیده ایم مکتوب نمائیم و از اکابیر و بزرگان نیز یادی کرده باشیم بعلت اینکه «قومی که گذشته نداشته باشد آینده نیز ندارد» بر ماست که یاد و خاطر بزرگان  خود را گرامی بداریم.

برچسب ها : امامزاده حضرت سید سلیمان (ع) ,
دنبالک ها : امامزاده حضرت سید سلیمان (ع) ,
دسته بندی : 4 امامزاده حضرت سید سلیمان بن موسی الکاظم (ع) ,
درباره ما

در دنیای امروز كه قدرت تبلیغاتی هر كشور تثبیت كنندة موقعیت و جایگاه آن كشور در میان سایر ممالك می باشد تلاش به منظور توسعه تبلیغات بهترین راه حیاتی است كه در درجة اول به عهده دولت و مسئولین و در مرتبه بعدی وظیفه هر یك از آحاد مردم می باشد . ما نیز به نوبه خود سعی بر آن داریم تا با بیان كوتاهی در زمینة امام زاده های استان اردبیل از مشكلات آن كاسته و پیشرفت آن را تسریع نماییم . هدف از نگارش مطالب این وبسایت ارتقاء مهارتهای افراد به منظور بكارگیری هرچه بهتر و سریعتر از شبكة گسترده جهانی در زمینة فعالیتهای مذهبی است؛ به گونه ای كه پس از یادگیری این مهارتها بتوانند با مهارت كامل تبلیغاتی را از طریق شبكه جهانی انجام دهند . بدیهی است كه مطالب آن عاری از خطا نبوده و تكمیل آن به یاری شما نیاز دارد
لطفاً مطالب خود را به امیل ما ارسال کنید.

همچنین امیل ما آماده دریافت هرکونه مطالب ارزشمند از سوی شماست.
imamzadeh1@gmail.com
مدیر وبسایت : حسین پناهی بیزن
banner 240x200px

آمار سایت

افراد آنلاین:
بازدید امروز : 1
بازدید دیروز : 0
بازدید این ماه :
کل بازدید:4
آخرین بروزرسانی :
banner 240x200px
banner 240x200px
banner 240x200px
banner 240x200px
banner 240x200px
banner 240x200px
banner 240x200px

نظرسنجی

لطفاً با نظرات خود درباره این وبلاک ما را در تهیه هرچه بهتر یاری دهید؟


کدهای شما


سخنی از بهشت .

وب هکس

. . . . آب و هوا .

آخرین اخبار اقتصادی


.

آخرین اخبار دانش و فناوری


.

آخرین اخبار ایران و جهان


.

وب هکس